vinegreta recepte

riga hotel am meer

€ 49,90 € 49,90

vineg reta recepte am meer
hellivistä auringonsäteistä ja kukkakedolla vinegreta, recepte

Vinaigrette ir daudzpusīga mērce, kas piešķir garšas uzliesmojumu salātiem, dārzeņiem un pat grilētai gaļai. Cilvēki visā pasaulē to ir iecienījuši tās pikantās un atsvaidzinošās garšas dēļ. Šajā tekstā mēs izpētīsim dažas populāras vinegretu receptes no dažādiem reģioniem.


Sāksim ar klasisko franču vinegretu. Šajā receptē parasti ietilpst Dižonas sinepes, sarkanvīna etiķis, neapstrādāta augstākā labuma olīveļļa, sāls un pipari. Franči ir pazīstami ar savu kulinārijas pieredzi, un viņu vinegrets nav izņēmums. Tas rada perfektu līdzsvaru starp skābumu un bagātību, padarot to par iecienītu salātu izvēli.


Pārejot uz Itāliju, mums ir itāļu vinegrets. Šajā versijā bieži ir iekļauts balzamiko etiķis, neapstrādāta augstākā labuma olīveļļa, ķiploki, kaltēti garšaugi, piemēram, oregano vai baziliks, kā arī medus vai kļavu sīrups saldumam. Itāļi ir vienkāršības meistari, un viņu vinegrets demonstrē sastāvdaļu dabiskās garšas.


Grieķijā grieķu vinegrets smeļas iedvesmu no Vidusjūras diētas. Tas parasti ietver sarkanvīna etiķi, neapstrādātu augstākā labuma olīveļļu, citronu sulu, ķiplokus, kaltētu oregano un šķipsniņu sāls. Šī pikanta mērce lieliski sader ar grieķu salātiem un grilētiem dārzeņiem.


Ceļojot uz Āziju, mēs atrodam Āzijas sezama vinegretu. Šajā receptē ir apvienots rīsu etiķis, sezama eļļa, sojas mērce, ingvers, ķiploki un nedaudz medus vai brūnā cukura. Rezultāts ir sāļa un nedaudz salda mērce, kas papildina Āzijas iedvesmotus salātus un kartupeļus.


Dodoties uz Ameriku, mēs sastopam Dienvidrietumu vinegretu. Šajā versijā bieži ir iekļauta laima sula, olīveļļa, ķimenes, čili pulveris, ķiploki un medus vai agaves sīrupa mājiens. Tas piešķir Tex-Mex salātiem un grilētai gaļai aromātu.


Visbeidzot, izpētīsim Tuvo Austrumu tahini vinegretu. Šajā receptē ir apvienota tahini (sezama sēklu pasta), citronu sula, ķiploki, olīveļļa un šķipsniņa sāls. Tahini piešķir salātiem un grauzdētiem dārzeņiem krēmīgu un riekstu aromātu.


Šie ir tikai daži vinegretu recepšu piemēri no visas pasaules. Katrs reģions ienes savu unikālo pavērsienu šajā mīļajā mērcē. Neatkarīgi no tā, vai dodat priekšroku klasiskajam franču stilam vai vēlaties eksperimentēt ar dažādu kultūru garšām, vinegrets piedāvā bezgalīgas iespējas uzlabot jūsu kulinārijas darbus. Izbaudiet šīs receptes un atklājiet savas iecienītākās vinegreta garšas!


Klasiskais vinegrets

Vinegrets ar siļķi

Sakņu vinegrets

Biešu vinegrets

Vinegrets recepte

Dārzeņu vinegrets

Diētiskais vinegrets

Vinegrets ar kāpostiem

Biešu vinegrets

Vinegrets ar siļķi

Dārzeņu vinegrets

Klasiskais vinegrets

Vinegrets ar kāpostiem

Diētiskais vinegrets

Vinegret salati

Biešu salāti

Rūjienas biešu salāti

Vārītu biešu salāti

Vienkārši biešu salāti

Sarkano biešu salāti ar pupiņām

Garšīgi biešu salāti

Pikantie biešu salāti

Marinētu biešu salāti

Biešu salāti ar marinētu gurķi

Marinētu biešu salāti

Biešu salāti ar olu

Biešu salāti ziemai ar papriku

Biešu pupiņu salāti ziemai

Biešu salāti zupai

Biešu salāti ar eļļu

Vārītas bietes ziemai

Siltie biešu salāti.